Canis klub Trutnov, o.s.

 

Zakladateli našeho sdružení byl Jindra Pecháček, Lada Richterová a Hanka Grundmannová. Všichni jsme s pejsky začínali v areálu Nový Svět Dvůr Králové n.Labem. Nejdříve s agility, ale časem se Jindra se svým křížencem německého ovčáka Ro z trutnovského útulku věnoval hlavně frisbee a já a Hanka s border colliemi obedienci. Jindra už během roku 2006 přišel s nápadem najít si místo na cvičení v Trutnově. Na jaře 2007 mě pozval na plácek v Trutnově Poříčí, kterému neřekl jinak, než Mýtinka. Krásné klidné místo u říčky Líčná. Mýtinku vymýtil od náletových dřevin a všudypřítomných lopuchů a 12.12.2007 bylo oficiálně založeno občanské sdružení věnující se kynologickým sportů: zejména obedienci, frisbee, flyballu, dogdancingu, agility. Od jara 2008 se k nám přidalo několik nadšenců a my se plně věnovali hlavně tréninkům obedience, flyballu a frisbee.

 

Bohužel, v červenci 2010 nás Jindra po marném boji se zákeřnou nemocí navždy opustil.

Život na Mýtince jde dál...v současné době se  věnujeme tréninkům obedience, flyballu a dále pravidelně probíhá školka pro štěňátka. Dle zájmu jsou pořádány zkoušky či závody obedience, tréninky frisbee či různé semináře a školení s kynologickou tematikou.

Za krátkou dobu našeho sdružení členové zaznamenaly nemalé úspěchy na kynologickém poli: mezi sebou máme Mistry ČR obedience, Vicemistry ČR obedience a již čtvrtým rokem reprezentanty na MS obedience. Členové závodící zatím v nižších výkonnostních kategoriích obedience se též umisťují na předních místech v soutěžích. Někteří naši členové se se svými pejsky věnují i canisterapii. 

 

L. Richterová